Text Size
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

O nas

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka" znane jest kuracjuszom od wielu lat. Walory klimatyczne Ciechocinka oraz zabytkowe tężnie - naturalne inhalatorium o unikalnym mikroklimacie i wspaniałych właściwościach stworzyły odpowiednie warunki do leczenia i wypoczynku.

Prawidłowa diagnoza, odpowiednie zabiegi, skuteczność wykonywanej terapii, świetne warunki hotelowe i żywienie, a zwłaszcza Państwa zadowolenie z pobytu to nasza dewiza.

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - OtoczenieSanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Hol

Z myślą o Państwa wygodzie jako pierwsi w Ciechocinku wprowadziliśmy bezpłatne, regularne przejażdżki po Ciechocinku. Wykorzystujemy ekologiczny, cichobieżny tramwaj podwożąc naszych gości w najciekawsze miejsca Ciechocinka.

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - ekologiczny tramwajSanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - przejażdżki po Ciechocinku

Wielkość naszego Sanatorium została dobrana optymalnie dla stworzenia rodzinnej atmosfery, zachowania braku bezimienności Gości. Bogatą bazę zabiegową dostosowaliśmy do szerokiego spektrum leczenia.

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - przykładowy pokójSanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Kącik

Chcemy, aby w trakcie pobytu nasze Sanatorium było dla Państwa bezpiecznym domem.

Specjalizujemy się w leczeniu narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych, schorzeń geriatrycznych i laryngologicznych. Rehabilitujemy osoby po udarach ze zmianami neurologicznymi, niedowładem kończyn, chorobami zwyrodnieniowymi i przemiany materii.

Medycyna uzdrowiskowa wykorzystuje do celów leczniczych:

  • naturalne tworzywa lecznicze - wody mineralne, gazy i peloidy
  • naturalne czynniki przyrodnicze, jak klimat, krajobraz, szata roślinna
  • różne formy pracy mięśniowej
  • czynniki fizyczne, jak światło, dźwięk, pole elektromagnetyczne i inne.

Terapia działa rehabilitacyjnie, regenerująco i odbudowująco na organizm.

Metody lecznicze, jakie wykorzystujemy w lecznictwie uzdrowiskowym mają charakter bodźców leczniczych. To one oraz aktywna współpraca z pacjentem i fizykalne właściwości wykonywanych zabiegów indywidualnie dostosowanych do pacjenta gwarantują sukces. Większość chorób przewlekłych lepiej jest leczyć w uzdrowisku, ponieważ stosowane tu metody lecznicze nie wywołują skutków ubocznych.

W zakresie lecznictwa współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia i ośrodkami dofinansowującymi pobyty osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Przyjmujemy również gości komercyjnych.

Cała baza zabiegowa znajduje się w naszym budynku.

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka" Sp. z o.o. jest domem ze 146 miejscami. Jest to obiekt całoroczny.
W czteropiętrowym budynku wyposażonym w windę, znajduje się 77 pokoi (jedno-, dwu- i trzyosobowych, typu studio i apartament), w tym 10 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Nieliczne pokoje posiadają klimatyzację (dodatkowa opłata i rezerwacja w recepcji).

Wszystkie pokoje posiadają łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz balkon. Dla uprzyjemnienia pobytu pokoje wyposażone są w telewizor (TV kablowa), Wi-Fi, radio, telefon, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, suszarkę do włosów, szlafroki, ręczniki, leżaki. Posiadamy łóżeczka dla małych dzieci oraz krzesełka do karmienia. Wypożyczamy rowery i inny sprzęt sportowo-rekreacyjny.

Przyjmujemy płatności kartami: VISA, Eurocard, Mastercard, VISA elektron, Maestro.

Na terenie sanatorium znajduje się monitorowany parking.

Udostępniamy również salę konferencyjną.

Nasza kuchnia zapewnia odpowiednie i smaczne wyżywienie z możliwością wyboru diety.
Kultywujemy życzliwą atmosferę we wszystkich sferach naszego działania.

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka"
87-720 Ciechocinek, ul. Polna 16

tel. 54 283 62 21
mobile 605 583 940
fax 54 283 64 53
krystynka@ciechocinek.pl
www.sanatoriumkrystynka.pl

infolinia: 801 011 287

Filmy