Text Size
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Wspólna akcja PZU Zdrowie i Sanatorium Krystynka na Półmaratonie w Ciechocinku

W tym roku jednym z kluczowych sponsorów IV Półmaratonu Uzdrowisko Ciechocinek było PZU Zdrowie. Wspólnie z Sanatorium Uzdrowiskowym „Krystynka” PZU Zdrowie zorganizowało strefę zdrowia, gdzie można było „wybiegać” środki finansowe na cel charytatywny lub skorzystać z porady lekarza kardiologa i dietetyka.

Co ma wspólnego PZU i sanatorium Krystynka? 

Po pierwsze, jako podmiot leczniczy, wspieramy i uczestniczymy we wszelkiego rodzaju inicjatywach związanych z popularyzowaniem zdrowego stylu życia. Takim wydarzeniem jest na pewno dwudniowe „święto biegania” w Ciechocinku, gdzie oprócz długich dystansów na 20 i 10 km, można uczestniczyć w innych imprezach sportowych uwzględniających wiek i kondycję ich uczestników. I tutaj ukłon w stronę organizatorów, sponsorów i innych instytucji i osób wspierających, bo ciechocińskie święto biegania jest coraz bardziej znane zarówno w regionie jak i w kraju. Wpisując się w ten klimat chcę zaznaczyć, że również sanatorium Krystynka w swojej ofercie posiada wiele propozycji spędzenia wolnego czasu aktywnie. Organizujemy między innymi wycieczki piesze i rowerowe, zawody sanatoryjne gry w bilarda i ping-ponga, spacery z kijkami Nordic Walking, ćwiczenia w basenie, na sali gimnastycznej i na siłowni zewnętrznej w parku sanatorium. 

Po drugie, od ponad roku, z uwagi na zmiany własnościowe, Sanatorium Uzdrowiskowe „Krystynka” należy do Grupy PZU. Logicznym więc wydaje się fakt, że czynnie bierzemy udział we wszelkiego rodzaju akcjach organizowanych przez naszego właściciela, szczególnie, że działania te są zgodne z profilem działania naszej firmy i ze strategią PZU, gdzie jednym z filarów tej strategii jest zdrowie i związane z nim stworzenie kompleksowej oferty obejmującej cały łańcuch usług w ramach jego ochrony – profilaktykę, opiekę ambulatoryjną, opiekę szpitalną, rehabilitację i opiekę długoterminową.

Konkretne liczby informujące o efektach działań w trakcie półmaratonu?
Podsumowaniem akcji „podziel się kilometrem” było przekazanie bonu pieniężnego na kwotę ponad pięciu tysięcy złotych dla Fundacji im. Brata Alberta prowadzącego warsztat terapii zajęciowej „Karczemka”. To uczestnicy imprez sportowych, odwiedzający miasto w tych dniach i kuracjusze Ciechocinka spontanicznie, biegając na bieżni lub jeżdżąc na rowerku przyczynili się do zebrania konkretnych pieniędzy dla Fundacji. Wszyscy już wiedzą, że biegać można nie tylko dla siebie – można też podzielić się kilometrem.
Jeśli chodzi o projekt profilaktyki zdrowotnej chorób układu krążenia mogę podać konkretne liczby. Z badań skorzystało 391 osób, w tym 111 z konsultacji dietetyka z analizą składu masy ciała, 67 osób z konsultacji lekarza kardiologa oraz u 213 osób wykonano badanie EKG, pomiar ciśnienia krwi i pomiar poziomu cukru. Kolejka była o wiele dłuższa, ale z uwagi na ograniczenia czasowe, sprzętowe i wydolność personelu, część chętnych nie zdążyła skorzystać z porad i badań. Ale mamy nadzieję, że tego typu akcje pozostaną na stałe w kalendarzu imprez Ciechocinka, przy czynnym współudziale PZU i oczywiście sanatorium Krystynka.

Sanatorium Krystynka i PZU - CiechocinekSanatorium Krystynka i PZU - CiechocinekSanatorium Krystynka i PZU - CiechocinekSanatorium Krystynka i PZU - Ciechocinek

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka"
87-720 Ciechocinek, ul. Polna 16

tel. 54 283 62 21
mobile 605 583 940
fax 54 283 64 53
krystynka@ciechocinek.pl
www.sanatoriumkrystynka.pl

infolinia: 801 011 287

Filmy